Понедельник, 21 Янв 2013
Из архива

Засоби від глистів у собак і кішок

У розпорядженні сучасної ветеринарної медицини є величезний асортимент ліків від глистів для собак і кішок, за допомогою яких можна успішно прогнати всі види глистів у домашніх тварин.

Глисти у собак і кішок явище неприємне і дуже широко поширене. Де є собаки і кішки, там завжди будуть і глисти, втім, як і інші паразити тварин, такі як: блохи, воші, волосоїди. Це нерозлучні супутники собак і кішок, принаймні, так завжди було в дикій природі. І єдиним методом боротьби, яке тварина могла собі дозволити, так це почухати в задоволення себе лапою. Коли собаки і кішки стали постійними супутниками людини, а тим більше, коли перейшли в розряд домашніх улюбленців, і стали жити поряд з людиною, то наявність глистів в організмі стало не просто неприємним явищем, а наявність глистів в організмі тварини стало колосальною загрозою, як для самої тварини, так і для людини. Особливо гостро питання безпеки від глистів собак і кішок стоїть для тих сімей, де є маленькі діти, які, як правило, не дотримуються правил особистої гігієни.

 І так, що ми маємо? З одного боку, ми маємо дуже серйозну небезпеку для здоров'я людини та самої тварини, а з іншого боку, ми хочемо, щоб наша тварина була завжди поруч з нами. Проблема ще ускладнюється тим, що симптоми глистів у собак не завжди піддаються візуальному спостереженню, а протікають безсимптомно, тобто господар тварини навіть і не підозрює про зачаїлася загроза, а небезпека від цього не стає меншою, а тільки більшою. Чи можна якось вирішити ці проблеми? - можна, якщо, розібратися, як же правильно вибрати, а потім застосувати засоби від глистів. Причому це не так складно, як здається.

 Перше, що треба знати, так це те, що проблема глистів у собак постійна і Вам навіть не треба знати які симптоми глистів у собак, а просто регулярно проводити дегельмінтизацію, або як кажуть у народі, прогнати глистів у собак. І робити це треба регулярно, але не рідше одного разу на квартал. Це загальна порада, але якщо є загроза зараження собаки глистами, то цю процедуру можна повторювати і частіше. Наприклад, собака часто гуляє в парку, де є екскременти інших собак, то ризик зараження глистами зростає в рази. Природно, в такому випадку зростає і ризик заразитися глистами від собаки і у людини. Тому профілактика глистів у собак займає основне місце. Зараз ветеринарні клініки дуже рідко проводять дослідження на наявність глистів, глисти простіше профілактикувати.

 У собак і кішок зустрічаються два види гельмінтів: круглі і плоскі. Круглі черви мають один клас - нематод. Плоскі черви включають такі класи трематод, як сосальщики і цестоди, які відносяться до стрічкових черв’яків. В залежності від типу збудника, захворювання глистами носять такі назви, як трематодоз, цестодоз та нематодоз.

 Дізнатися про те, чи є глисти у Вашої собаки або кішки допоможе аналіз на яйця гельмінтів, який можна провести в будь-якій ветеринарній клініці. При цьому ветлікарі зможуть порадити найбільш ефективні засоби від глистів в залежності від стадії зараження собаки цими паразитами і від видів паразитів.

 Ознаки глистів у собак і кішок наступні:

  • хоча у тварини хороший апетит і вона отримує повноцінне харчування, тим не менш, тварина худне на очах;
  • шерсть у собаки чи кішки зовсім не блищить, і стала тьмяною;
  • в калі вихованця можна візуально виявити паразитів, найчастіше вони мають світлий колір, тому видно неозброєним оком, також можливий пронос;
  • з'явилася блювота у собаки чи кішки, причому в ній присутні глисти;
  • свербіння в задньому проході, собака постійно лиже його, іноді попою «їздить» по підлозі;
  • собака може страждати судомами, через те, що глисти виділяють небезпечні токсини в організм тварини;
  • при сильному зараженні може спостерігатися гальмування в розвитку цуценят і кошенят, вони не такі активні як їхні здорові побратими.

У розпорядженні сучасної ветеринарної медицини є величезний асортимент ліків від глистів для собак і кішок, за допомогою яких можна успішно прогнати всі види глистів у домашніх тварин.

 Всі препарати від глистів для собак і кішок, за способом застосування можна розділити на кілька груп:

  1. Засоби, які застосовуються орально, тобто даються через рот. Це - таблетки, суспензії, порошки.
  2. Краплі на холку (спот-он).
  3. Ін'єкційні засоби, тобто застосовуються вигляді ін'єкцій.

 Найбільш популярний метод застосування це все таки оральний метод. Найбільш широко поширені такі препарати: Дронтал плюс для собак, Азінокс Плюс для собак, Празицид (для собак), Прател, Каніквантель, Альбендазол, Альбен С, Празимек-Д, Діронет, Дірофен (для кішок і собак), Енвайр для собак, а також засоби від глистів у формі суспензій, наприклад, Празицид-суспензія для собак (10 мл), краплі на холку для котів - Профендер.

 Вже є і широко застосовуються комбіновані засоби, які одночасно діють на глистів, бліх і кліщів, так звані препарати спот-он. Препарати комбінованої дії позбавлять тварин не тільки від усіх видів нематод і цестод, які можуть мешкати в кишечнику собаки, але ефективно захистять собак і кішок від власовиків, саркоптоїдних (Sarcoptes canis, Otodectes cynotes, Notoedres cati) і демодексних кліщів, що паразитують у собак. До препаратів цієї групи відносяться Стронгхолд, Празицид комплекс і багато інших препаратів.

 Спот-он, краплі на холку - це дуже зручна форма застосування препарату, що дозволяє позбутися відразу від всіх паразитів, як від глистів, так зовнішніх ектопаразитів: бліх, вошей і кліщів, так ще зручна і в застосуванні, тому дозволяє уникнути зайвого стресу для тварини і зменшує ймовірність укусу людини. Форма застосування препаратів спот-он для вигонки глистів у собак і кішок відносно нова і на ринку з'явилася на початку 2000-х років, але вже встигла себе зарекомендувати з позитивного боку. За цей період часу вже накопичено достатній матеріал, який дозволяє сказати, що за цією формою застосування засобів лікування глистів у собак і кішок майбутнє, тому що:

 - Препарати дуже зручні в застосуванні;

 - Ефективні;

 - Безпечні.

 До недоліків цих препаратів можна віднести тільки ціну - коштують вони дещо дорожче, ніж звичайні ліки від глистів для собак і кішок, але це того варте.

 Таким чином, вчасно розпізнати глисти у собаки - це важливо! А вилікувати від гельмінтозів Вам допоможуть засоби від глистів, які продаються у ветеринарних аптеках і зоомагазинах.

Інтернет-зоомагазин ЮснаСуперБіо пропонує повний асортимент ефективних засобів від глистів для собак і кішок.

Загрузка...
Загрузка...